irid
20 دی 1401 - 20:25

امیدوارم بودجه سازمان محیط زیست هم‌تراز با محیط زیست کشور باشد

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست با اشاره به رویکرد بسیار خوب دولت در تخصیص بودجه محیط زیست در سال ۱۴۰۲، اظهار امیدواری کرد که در بررسی لایحه بودجه سال آینده در مجلس شورای اسلامی، بودجه سازمان حفاظت محیط زیست در تراز محیط زیست کشور باشد.

به گزارش گروه اجتماعی خبرگزاری تسنیم، دکتر علی سلاجقه در گردهمایی رؤسای مناطق سازمان حفاظت محیط زیست که در محل این سازمان برگزار شد، با تبریک فرا رسیدن سالروز ولادت باسعادت حضرت فاطمه زهرا(س) و روز زن، بر جایگاه و منزلت والای بانوان در دین مبین اسلام و نظام جمهوری اسلامی ایران تأکید کرد.

وی برگزاری گردهمایی رؤسای مناطق سازمان حفاظت محیط زیست و مدیران استانی را بسیار مفید ارزیابی کرد و گفت: در این جلسات باید ایده‌ها و اندیشه کاربردی جهت تغییر و اصلاح نقشه راه سازمان حفاظت محیط زیست برای مدیریت و رفع چالش های محیط زیستی کشور ارائه شود.

معاون رئیس جمهور افزود: مدیران کل استان‌ها و رؤسای مناطق باید نقاط ضعف و قوت سازمان و نیز بازخوردهایی که از جامعه می‌گیرند را به ما منتقل کنند تا در تصمیم‌گیری‌ها و سیاست‌گذاری‌های خود لحاظ کنیم.

سلاجقه با اشاره به تأکیدات فراوان مقام معظم رهبری و ریاست محترم جمهوری در خصوص جهاد تبیین تصریح کرد: بحث جهاد تبیین باید در جامعه ما عینیت پیدا کند و مردم در جریان دستاوردها و موفقیت های دولت قرار بگیرند.

وی با اشاره به تأکید رئیس جمهور برای پیگیری وضعیت اجرای قانون هوای پاک و رفع کاستی‌ها و موانع اجرای این قانون، بیان کرد: مهرماه امسال نامه‌ای به وزیر محترم کشور در خصوص همکاری استانداران و مدیران استانی در اجرای قانون هوای پاک نوشتیم که وزیر هم عین همان نامه را برای استانداران سراسر کشور ارسال کرد و تمامی مدیران کل مکلف به پیگیری موارد موجود در این ابلاغیه هستند و دغدغه های مردم را نیز کاهش دهید.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست ادامه داد: استانداران موظفند بحث محیط زیست را در استان خود ارتقا دهند و مدیران ما هم باید کمک کنند تا توسعه پایدار در استانشان اتفاق بیفتد. استانداران محترم همانگونه که در بخش‌های توسعه‌ای از قبیل صمت، نیرو، جهاد کشاورزی و ...، مسئولیت دارند، مسئول مستقیم وضعیت محیط زیست استان نیز به عنوان موضوع اصلی است.

سلاجقه با بیان اینکه ما همیشه از اقدامات و زحمات صادقانه همکارانمان در بخش های مختلف سازمان به ویژه استان‌ها حمایت می‌کنیم، تصریح کرد: با این وجود با هیچکس عهد اخوت نبسته‌ایم و عملکردها مرتب پایش و ارزیابی می‌شود. مدیران کل حفاظت محیط زیست استان‌ها باید ضوابط استقرار واحدهای صنعتی و معدنی را تا حد امکان مبتنی بر فناوری‌های جدید و شرایط حاکم اقلیمی تبیین کنند و از مدیران استانی بخواهند تا آن‌ها را رعایت کنند.

وی با اشاره به رویکرد بسیار خوب دولت در تخصیص بودجه محیط زیست در سال 1402، اظهار امیدواری کرد که در بررسی لایحه بودجه سال آینده در مجلس شورای اسلامی، بودجه سازمان حفاظت محیط زیست در تراز محیط زیست کشور باشد.

معاون رئیس جمهور در ادامه گفت: امسال برای اولین بارپس از انقلاب شکوهمند اسلامی منابع و مصارف دولت در حال رسیدن به یک تراز واحد و شرایط مالی و اقتصادی کشور در حال بهبود است اما همانطور که مقام معظم رهبری فرمودند، دشمن با اغتشاشات و ناآرامی‌ها، امنیت و پیشرفت کشور را هدف گرفته است.

سلاجقه با اشاره به اقدامات مؤثری که در مباحث مختلف محیط زیستی از جمله مدیریت پسماند، قانون حفاظت خاک، مدیریت گرد و غبار و...، در حال انجام است، خاطرنشان کرد: رئیس جمهور محترم از ما خواسته‌اند که هرچه سریع‌تر برای موضوع تغییر اقلیم با همکاری دستگاه‌های مسئول، گزارش کارشناسی تهیه و آن را به رئیس جمهور ارائه کنیم.

وی با تأکید بر لزوم حمایت از تولید داخل نیز گفت: من اگر احساس کنم در یک اداره کل و یا حتی ستاد سازمان، با وجود برخورداری از تولیدات مطلوب داخلی، به دنبال استفاده از محصول خارجی رفته‌اند، حتماً برخورد خواهم کرد.

رئیس سازمان حفاظت محیط زیست خاطرنشان کرد: ما باید در اسرع وقت بحث تجهیز ادارات و پاسگاه‌های محیط‌بانی به وسایل نقلیه مناسب به اقلام مورد نیاز را به سرانجام برسانیم.

انتهای پیام/

منبع: تسنیم
شناسه خبر: 968657